kwartalnik kulturalny
Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

   Tychy

de en

Aktualności

Data publikacji: 2017-04-04

„Herosi z górnośląskich placów”

Tyska Galeria Sportu zaprasza w czwartek o godz. 18 na spotkanie z redaktorem naczelnym kwartalnika „Fabryka Silesia” Krzysztofem Karwatem.
Pierwszy w tym roku numer kwartalnika „Fabryka Silesia” został w całości poświęcony historii sportu na Górnym Śląsku. Cenieni autorzy, m.in. Mariusz Kowoll, Dawid Smolorz, Antoni Steuer, Paweł Czado, Henryk Grzonka, Andrzej Grygierczyk i Grzegorz Bębnik piszą w nim o sportowym Śląsku, którego dziś już nie ma. O meczach piłkarskich reprezentacji polskiego i niemieckiego Górnego Śląska, o wielkich wydarzeniach na Stadionie Śląskim, o śląskich gwiazdach futbolu.
Bije z tych tekstów ogromna siła dawnego sportu na Górnym Śląsku. I to nie tylko piłki nożnej, ale również innych dyscyplin – żużla, hokeja, koszykówki, lekkoatletyki. Czy wrócą jeszcze czasy, kiedy zawodnicy i kluby ze Śląska dominowali w ogólnopolskich rozgrywkach? Czy to może jednak okres, który nie ma szans na satysfakcjonującą kibiców reaktywację?
Podczas czwartkowego spotkania będzie okazja do dyskusji o tych problemach ze znanym publicystą, redaktorem naczelnym „Fabryki Silesia” Krzysztofem Karwatem. Udział w spotkaniu zapowiedzieli również członkowie Rady Redakcyjnej kwartalnika - pisarz Ingmar Villquist i publicysta Waldemar Szymczyk.
Wstęp na spotkanie jest wolny!

« powrót
(pusty)

Numer 20 - Wokół Tych (i tamtych) Tychów

Zapraszamy do zakupu nowego numeru kwartalnika Fabryka Silesia 2(20)2018 - Wokół Tych (i tamtych) Tychów. Pismo dostępne od 14 maja w Empiku, Kolporterze, Ruchu, a w sklepie internetowym www.fabrykasilesia.pl/sklep oraz w redakcji kwartalnika przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach już od 26 kwietnia!

Videoteka