kwartalnik kulturalny
Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

Przemysł po przemyśle

de en

Aktualności

Data publikacji: 2017-04-18

Feliks Netz - Pro memoria w Teatrze Rozrywki

FELIKS NETZ (1939-2015) - PRO MEMORIA

Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia br. o godz. 19.30 do Teatru Rozrywki w Chorzowie na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Górny Śląsk - Świat najmniejszy". Pokażemy film dokumentalny o Feliksie Netzu, zaprezentujemy fragmenty jego twórczości literackiej i radiowej. Komentatorami będą jego przyjaciele, poeci i krytycy literaccy: Janusz Drzewucki, Marian Kisiel i Krzysztof Karwat. Ponadto wystąpi Andrzej Kowalczyk, aktor Teatru Rozrywki.

Feliks Netz był wybitnym poetą, prozaikiem, tłumaczem, dramaturgiem radiowym, krytykiem, publicystą, redaktorem. Pracował m.in. w Polskim Radiu Katowice, tygodnikach „Poglądy” i „Panorama” (redaktor naczelny), miesięczniku „Śląsk”. Komentator i tłumacz dzieł wielkiego węgierskiego pisarza Sandora Maraiego.

Wydał kilkadziesiąt książek, w ostatnich latach: powieść Dysharmonia caelestis, eseje Ćwiczenia z wygnania i tomik poetycki Krzyk sowy. Za słuchowisko Pokój z widokiem na wojnę polsko-jaruzelską otrzymał nagrodę na sopockim festiwalu Dwa Teatry i wyróżnienie w konkursie Prix Italia.

 

 

« powrót
(pusty)

16 numer "Przemysł po przemyśle"

Zapraszamy do zakupu nowego numeru kwartalnika Fabryka Silesia nr 2(16)2017 - Przemysł po przemyśle. Pismo dostępne od 18 kwietnia w Empiku, Kolporterze, Ruchu, w sklepie internetowym od 10 kwietnia. www.fabrykasilesia.pl/sklep oraz w redakcji kwartalnika przy ul. PCK 19 w Katowicach.

Videoteka