kwartalnik kulturalny
Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

Uczymy
się Śląska

de en

Aktualności

Data publikacji: 2017-04-18

Feliks Netz - Pro memoria w Teatrze Rozrywki

FELIKS NETZ (1939-2015) - PRO MEMORIA

Zapraszamy w poniedziałek, 24 kwietnia br. o godz. 19.30 do Teatru Rozrywki w Chorzowie na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Górny Śląsk - Świat najmniejszy". Pokażemy film dokumentalny o Feliksie Netzu, zaprezentujemy fragmenty jego twórczości literackiej i radiowej. Komentatorami będą jego przyjaciele, poeci i krytycy literaccy: Janusz Drzewucki, Marian Kisiel i Krzysztof Karwat. Ponadto wystąpi Andrzej Kowalczyk, aktor Teatru Rozrywki.

Feliks Netz był wybitnym poetą, prozaikiem, tłumaczem, dramaturgiem radiowym, krytykiem, publicystą, redaktorem. Pracował m.in. w Polskim Radiu Katowice, tygodnikach „Poglądy” i „Panorama” (redaktor naczelny), miesięczniku „Śląsk”. Komentator i tłumacz dzieł wielkiego węgierskiego pisarza Sandora Maraiego.

Wydał kilkadziesiąt książek, w ostatnich latach: powieść Dysharmonia caelestis, eseje Ćwiczenia z wygnania i tomik poetycki Krzyk sowy. Za słuchowisko Pokój z widokiem na wojnę polsko-jaruzelską otrzymał nagrodę na sopockim festiwalu Dwa Teatry i wyróżnienie w konkursie Prix Italia.

 

 

« powrót
(pusty)

Numer 18 - "Uczymy się Śląska"

Zapraszamy do zakupu nowego numeru kwartalnika Fabryka Silesia nr 4(18)2017 - Uczymy się Śląska. Pismo dostępne od 3 października w Empiku, Kolporterze, Ruchu, a w sklepie internetowym www.fabrykasilesia.pl/sklep oraz w redakcji kwartalnika przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach już od 29 września.

Videoteka