kwartalnik kulturalny
Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach

. Chorzów

de en

Aktualności

Data publikacji: 2017-04-18

Art Naif Festiwal 2017

Od 10 lat Galeria Szyb Wilson, na ponad 2 miesiące przemienia się w świątynię sztuki naiwnej, która gromadzi dzieła artystów z całego świata. Art Naif Festiwal na stałe wpisał się w życie mieszkańców Śląska. Co roku przybywa mu zarówno publiczności, jak i uczestników licznych warsztatów, które są dla nich zupełnie darmowe.

Tegoroczny festiwal będzie trwał od 9 czerwca do 19 sierpnia. Gościem specjalnym jest niedaleka Francja, ale do Katowic już spływają obrazy i rzeźby z dalekich zakątków naszego globu. Artyści z ponad 40 krajów ożywią i ubarwią swoją twórczością festiwalową galerię.

Wystawa to najważniejszy punkt festiwalu, ale niejedyny. Odbędą się również kursy językowe, kulinarne, petanque, wystawy towarzyszące, pokazy filmowe oraz wiele innych atrakcji.

 

Zapraszamy na stronę Festiwalu: http://www.artnaiffestiwal.pl/.

 

 

« powrót
(pusty)

Numer 19 - Z Królewskiej Huty do Chorzowa

Zapraszamy do zakupu nowego numeru kwartalnika Fabryka Silesia 1(19)2018 - Z Królewskiej Huty do Chorzowa. Pismo dostępne od 12 lutego w Empiku, Kolporterze, Ruchu, a w sklepie internetowym www.fabrykasilesia.pl/sklep oraz w redakcji kwartalnika przy ul. Teatralnej 4 w Katowicach już od 6 lutego.

Videoteka